Wykladziny

Jeśli nie wiemy na które posadzki sportowe się postanowić należałoby pomyśleć o tych wykonanych z pcv. Pośród wykładzin z pcv wyróżniamy wykładziny obiektowe heterogeniczne jak również homogeniczne. Różnią się między sobą budową i ilością i składem surowców. Wykładziny heterogeniczne w swoim składzie mają kilka warstw, jakie pełnia określone role. Bardzo istotna w wykładzinach jest niewątpliwie warstwa ścieralna czyli wierzchnia, która zbudowana jest z czystego PCV. To właśnie grubość warstwy decyduje o trwałości posadzki sportowe. Niektóre wykładziny podłogowe posiadają warstwę wierzchnią wzbogaconą o opiłki metali lub pcv. Każda wykładzina jest odmienna, więc zanim kupimy jakąkolwiek wykładzinę, trzeba poradzić się w kwestii jej zakupu wykwalifikowanego sprzedawcę. W każdej wykładzinie bardzo istotna jest warstwa dolna, która zapewnia jak odpowiednie związanie kleju z wykładziną jak również podłożem. Wykładziny jednowarstwowe zatem homogeniczne posiadają, jak już sama nazwa mówi tylko jedną warstwę, dlatego nie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu.

Urban sounds , , , ,

Related Sounds

Send To Friend

Captcha Verification
captcha image

Send Inquiry

Captcha Verification
captcha image

About EAH Project

The European Acoustic Heritage is aimed at discovering and enhancing the soundscapes of Europe, the different sounds that make up the imaginary world and personality of the places and environments as a part of the European common cultural heritage.

Uso y contenidos

El presente proyecto ha sido financiado con el apoyo de la Comisión Europea. Esta publicación (comunicación) es responsabilidad exclusiva de sus autores. La Comisión no es responsable del uso que pueda hacerse de la información aquí difundida.

Latest Soundscapes